عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Jakub Jaroš
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní recepce na Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu

Na počest 99. výročí založení samostatného československého státu uspořádal velvyslanec Martin Dvořák v prostorách zastupitelského úřadu státní recepci. Jako čestný host se jí zúčastnil kuvajtský ministr obchodu a průmyslu a státní ministr pro otázky mládeže Khaled Nasser A. al-Rawdhan.

Z kuvajtských partnerů byli dále přítomni zástupci diplomatického protokolu ministerstva zahraničních věcí Kuvajtu a zástupci podnikatelských kruhů. Oslav se rovněž zúčastnili četní představitelé místního diplomatického sboru, zástupci české krajanské komunity, čeští studenti arabistiky, členové české podnikatelské delegace, zástupci kuvajtské akademické obce a kuvajtští novináři. Květinové dary zaslali jak emír Šejch Sabáh al-Ahmad al- Džábir as-Sabáh a korunní princ Šejch Nawaf al-Ahmad al- Džábir as-Sabáh, tak i řada dalších protokolárních funkcionářů a dalších dárců. 

Po zaznění státních hymen České republiky a Kuvajtu velvyslanec Dvořák rozkrájel symbolicky spolu a s ministrem Al-Rawdhan/em slavnostní dort s vyobrazením vlajek ČR a Kuvajtu a přivítal hosty krátkým projevem. Recepce potom pokračovala k velké spokojenosti několika set jejích návštěvníků.