عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Upozornění pro české občany ohledně výskytu koronaviru v Kuvajtu

Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu by tímto chtělo české občany pobývající či cestující do Kuvajtu upozornit na první výskyt koronaviru v Kuvajtu, na který upozornilo kuvajtské ministerstvo zdravotnictví. 

Podle ministerstva zdravotnictví Kuvajtu bylo ke dni 25. 2. 2020 identifikováno 8 případů nákazy koronavirem. Údajně se jedná o kuvajtské občany a občany několika okolních států, kteří se do Kuvajtu vraceli z náboženské poutě v Iránu. Infikovaní byli při návratu okamžitě umístěni do karantény. Kuvajtské úřady v reakci na výskyt koronaviru v zemi zrušily slavnostní akce a shromáždění plánované na dny oslav státních svátků ve dnech 25. - 26. února.

Ministerstvo zdravotnictví doporučuje minimalizovat pobyt na rušných místech s vysokou koncentrací osob a veřejných shromážděních. Dále doporučuje vyhnout se oblasti Mangaf/Fahaheel, kde došlo k umístění infikovaných do karantény. Ministerstvo doporučuje dbát ve zvýšené míře na dezinfekci rukou, zejména po pobytu na veřejných místech (doporučuje se mytí rukou po dobu minimálně 20 sekund), nedotýkat se rukou oblasti úst a v případě podezření na příznaky chřipky navštívit nejbližšího lékaře.

Následují čísla speciální horké linky, na které budou pracovníci ministerstva poskytovat praktické rady a aktuální informace o výskytu koronaviru (slouží rovněž pro hlášení případů výskytu):

22531092
25311346
24796729
24572456
24826592

Kompletní informace ministerstva zdravotnictví jsou dostupné zde.