عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Kuvajt
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví ČR se účastnilo oslav historicky prvního Dne Evropy v Kuvajtu

Dne 9.5.2022 ve večerních hodinách se uskutečnila společná akce 17 velvyslanectví zemí EU a delegace EU v Kuvajtu – historicky první Den Evropy 2022. Čestným hostem byl Nasser Abdullah Al-Hayen, sekční náměstek pro evropské záležitosti kuvajtského ministra zahraničních věcí.

Akce proběhla v multifunkční hale Phase 2 v oblíbeném parku Al-Shaheed, kde každé z velvyslanectví mělo vlastní stánek s označením názvu země v průčelí a vlajkou země na jedné a EU na druhé straně. V čele haly bylo pódium, kde se shromáždili všichni VZÚ k zahajovacímu ceremoniálu a krájení EU – KW dortu, a vystupovaly zde umělecké skupiny jednotlivých zemí.

Česká republika se prezentovala materiály k lázeňství, pamětihodnostem UNESCO v zemi, přírodním krásám v regionech země, ale i k technologickým a průmyslovým výrobkům charakteristickým pro Česko. Na obrazovce monitoru se promítala smyčka tří propagačních videí o ČR. 

Pro ty, kdo chtěli ochutnat něco česky specifického, byly připraveny čerstvě pečené rohlíky sypané hrubou solí a kmínem a produkty společnosti Marlenka z Frýdku-Místku, které se prosadily i na místním trhu a jsou zde běžně dostupné.

Akce se setkala s mimořádně vysokou návštěvností, odhadem několik set osob, a pozorností médií. Den Evropy byl velmi úspěšnou akcí propagující jednotu i rozmanitost Evropské unie.