rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Světový pohár ve střelbě v Limě „ISSF Word Cup Rifle&Pistol Lima 2023“

Pro české reprezentanty pohár skončil fantastickým úspěchem – jedna zlatá, jedna stříbrná, dvě bronzové medaile a dvě účasti ve finále. I v náročných podmínkách čeští střelci opětovně potvrdili svou kvalitu.

Mezi 12. a 18. dubnem 2023 se v Limě konal Světový pohár ve střelbě „ISSF Word Cup Rifle&Pistol Lima 2023“ organizovaný  Mezinárodní střeleckou federací ISSF spolu s Peruánskou národní federací sportovní střelby FDNTP. Českou republiku reprezentovalo 11 sportovců.

I přes náročné klimatické podmínky se českým střelcům dařilo a získali několik medailí a účastí ve finále. Jiří Přívratský si z Peru odváží stříbrnou medaili ve vzduchové pušce. V disciplíně libovolná malorážka 3x20 stáli na stupních vítězů dokonce 2 čeští reprezentanti – zlato vystřílel Jiří Přívratský a bronz Petr Nymburský. V rychlopalné pistoli přidal stříbro Matěj Rampula a finále se zúčastnil také Martin Podhradský. V ženách byla nejúspěšnější Veronika Blažíčková s účastí ve finále v disciplíně libovolná malorážka 3x20.

Gratulujeme našim střelcům a přejeme mnoho dalších úspěchů!