česky  español 

rozšířené vyhledávání

COVID19 - Aktuální podmínky cestování do Ekvádoru a na Galapágy a návratu do ČR

Velvyslanectví ČR v Limě informuje veřejnost o podmínkách vstupu na území Ekvádoru v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

Od 20. října 2022 (00:01) přestalo platit nařízení o předkládání očkovacího průkazu, stejně tak antigenního nebo PCR testu při vstupu do Ekvádoru. Toto rozhodnutí platí pro všechny cestující přijíždějící ze zahraničí leteckou nebo pozemní dopravou.

Pro vstup na Galapágy platí STEJNÉ podmínky jako pro vstup do Ekvádoru.


Vyplnění příjezdového formuláře před cestou do Ekvádoru zůstává POVINNÉ!

VSTUP NA ÚZEMÍ EKVÁDORU

Ve čtvrtek 20. května 2021 byl v Ekvádoru ukončen nouzový stav ve všech provinciích. Nařízení a jejich úpravy nyní závisí na provinčních vládách nebo na Národní bezpečnostní radě (COE Nacional).

Od 21. února 2022 (00:01) se ruší rozdělení provincií dle tzv. Semaforu.

Od 20. října 2022 (00:01) se ruší povinnost předkládání očkování nebo testování na covid- 19 pro vstup do Ekvádoru.

OČKOVANÉ OSOBY a TESTOVANÉ OSOBY

Od 20. října 2022 (00:01) přestalo platit nařízení o předkládání očkovacího průkazu, stejně tak antigenního nebo PCR testu při vstupu do Ekvádoru. Toto rozhodnutí platí pro všechny cestující přijíždějící ze zahraničí leteckou nebo pozemní dopravou.

Vyplnění příjezdového formuláře před cestou do Ekvádoru zůstává POVINNÉ!

 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Pro vstup do země je nutné předložit Prohlášení o zdravotním stavu cestujícího, které se musí vyplnit před cestou online https://declaracionsalud-viajero.msp.gob.ec/. Následně cestující obdrží potvrzení ve formě QR kódu, kterým se prokáže před nástupem do letadla. V případě nevyplnění formuláře předem online je ve výjimečných případech možné ho vyplnit na letišti.

GALAPÁGY

Pro vstup na Galapágy platí STEJNÉ podmínky jako pro vstup do Ekvádoru.

Zároveň je nutné předem vyplnit Průkaz pro kontrolu pohybu (Tarjeta de control de tránsito). Tento dokument vydává Rada vlády zvláštního režimu na Galapágách (Consejo de Gobierno de Régimen Especial de Galapagos). Odkaz na formulář společně s podrobným návodem pro cestovatele na Galapágy lze nalézt na webové stránce:
https://www.gobiernogalapagos.gob.ec/ingreso-a-galapagos/

 

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Dne 28. dubna 2022 Národní bezpečnostní rada (COE Nacional) zrušila povinné nošení roušek jak ve vnitřních, tak venkovních prostorech.

Výjimky platí pro zdravotnická zařízení, nemocnice, kliniky apod., kde jsou roušky povinné pro personál i pro pacienty a jejich návštěvy.

Osoby s příznaky respiračního onemocnění MUSÍ nosit roušku kdekoliv.

Od 17. března 2022 Národní bezpečnostní rada (COE Nacional) rozhodla o zrušení jakéhokoliv kapacitního omezení pro vstup do uzavřených prostorů.

Od pátku 18. února 09:00 dochází k otevření hranic mezi Peru a Ekvádorem (Huaquillas a Macará). Při přejezdu (přechodu) hranic platí stejné podmínky jako při vstupu do země letecky.

 • Přeprava zboží je umožněna 24 h

 • ostatní dopravní prostředky a chodci mohou překročit hranice pouze ve vymezený čas: od 08:00 do 17:00.

   

  POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

  10DENNÍ KARANTÉNA POUZE INDIVIDUÁLNĚ NAŘÍZENÁ

  V případě, že cestující na letišti vykazuje jakékoliv příznaky, je otestován antigenním testem. Pokud testuje pozitivně na COVID-19, je mu nařízena 10denní karanténa v místě bydliště nebo na adrese hotelu, kterou uvede do příjezdového formuláře.

  To samé platí i v průběhu pobytu, osoba by měla podstoupit 10denní karanténu. V případě jakýchkoliv komplikací je možné volat na číslo 171, které slouží jako konzultace k příznakům COVID-19.

   

  UŽITEČNÉ KONTAKTY

  Veškeré informace ke Covid-19 v Ekvádoru lze nalézt na webové stránce:

  https://www.ministeriodegobierno.gob.ec/

  https://www.salud.gob.ec/

  https://www.gestionderiesgos.gob.ec/coe-nacional/

  Kontakt na HK Quito:

  Adresa: Av. Eloy Alfaro y Mariana de Jesús, Edif. Gaia, Piso 6, Oficina 64
  Telefon: 02-4502763 y 4502796
  E-mail: consuladoquito@consulhcz.com

  Kontakt ZÚ Lima:

  Adresa: Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima 27

  E-mail: consulate_lima@mzv.cz

  Když voláte na konzulát:

  - vytočte (+51-1) 264-3374 nebo 264-3381

  - počkejte na automatickou odpověď v češtině a volte “1”

  - poté vytočte “20” nebo “23”

   

   PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

  Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. 
   

  Zrušení ochranných opatření 

  Při návratu ze zahraničí od 9.4.2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. I nadále se však doporučuje ověřit si podmínky přepravy (včetně doložení bezinfekčnosti, tj. test, očkování, prodělání nemoci) přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak).