česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika se zúčastnila na univerzitě ESAN mezinárodní konference International Week zaměřené na obchod

Ve dnech od 13.-17. 1. 2020 se Česká republika zúčastnila na univerzitě ESAN (Escuela Superior de Administración y Negocios) v Limě každoroční mezinárodní konference International Week. České zastoupení v podobě informačního stánku zprostředkovala organizace Czech-Peru Alliance for Businness Innovation ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Limě.
 

Dne 15. ledna univerzitu navštívila delegace České republiky v čele s velvyslancem Michalem Sedláčkem za účasti zástupce Czech Trade Martina Rossbacha. Zástupci univerzity prezentovali rozsah svých činností a došlo také k setkání velvyslance M. Sedláčka s rektorem ESAN Jorgem Talaverou a s dalšími představiteli z řad vedoucích programů a učitelů. S nimi velvyslanec Sedláček diskutoval možnosti vzájemné spolupráce. ESAN se jeví jako potenciální partner pro české subjekty zejména v kontextu facilitace obchodních styků či výměnných studijních pobytů a stáží. Při této příležitosti byla též diskutována témata ohledně možného studia českých studentů na univerzitě a případné zapojení ESANu do výměnných studijních programů a stáží s českými univerzitami.

Reprezentaci ČR s podporou české ambasády zprostředkovala agentura Czech-Peru Alliance for Business and Innovation, která svou činnost zaměřuje na identifikaci potenciálních partnerů mezi společnostmi, inovačními centry a veřejnými agenturami v České republice a Peru. Tato iniciativa je od června 2019 členem ESAN Innovation Hub, v jehož rámci představují peruánským subjektům ekosystém a technologie českých firem. Zájem o český stánek byl znát v průběhu celého týdne.