česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MPaO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR se úspěšně prezentovala na 1. virtuálním těžebním kongresu Peru

Lety do Peru jsou sice stále kvůli COVID-19 omezeny, ale čeští podnikatelé si díky online řešením prošlapávají cestu na zdejší trh dál. V týdnu od 12. do 16. října 2020 představila ČR své špičkové důlní technologie na vůbec prvním virtuálním těžebním kongresu Peru, na který zavítalo více než 4000 návštěvníků z 28 zemí. Na oficiálním českém stánku, zajištěném Velvyslanectvím ČR v Limě, CzechTrade a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, si mohli hosté prohlédnout katalogy českých firem, shlédnout promoční videa, či diskutovat českou nabídku přímo s některým ze zástupců. Během týdne jsme na českém stánku přivítali skoro 400 zájemců a 80 posluchačů se také dne 15. 10. zúčastnilo videokonference o tom nejlepším, co ČR v oblasti těžby nabízí.

Pokračující koronakrize letos zhatila plány na řadu obchodních akcí, včetně očekávaného těžebního veletrhu Expomina, tradičně organizovaného Institutem těžebních inženýrů Peru v září. Ti se tak letos rozhodli nahradit jej poprvé virtuální formou a ve dnech 12. – 16. 10. 2020 uspořádali ve spolupráci s největšími těžebními doly Peru veletrh o důlní konkurenceschopnosti a sociální udržitelnosti na online platformě. Akci zaštítili i peruánští ministři ekonomiky a energetiky a těžby, kteří vystoupili na konferencích.  Mezi 57 vystavovateli z různých koutů světa nechyběla ani Česká republika, jejíž firmy se v Peru již úspěšně představily loni na PERUMIN 2019 a virtuální kongres pro ně tak představoval skvělou příležitost, jak oživit obchodní vztahy i přes koronavirové restrikce.

Pod společným tématem zaměřeným na udržitelné technologie budoucnosti - „República Checa: País para las Tecnologías“ – se v rámci stánku ČR představily společnosti Photon Water, ELIS TECH, ŽDB Drátovna, Inco, Kohimex, Transroll, či OPV. Další firma, Ferrit, byla na kongresu přítomna se svým vlastním stánkem. Oba stánky (ČR i Ferritu) byly hrazeny z fondů Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci propagace českého exportu v zahraničí. Kromě stánku, na nějž se během celého týdne přihlásilo skoro 400 návštěvníků, se ČR prezentovala i na konferenci za účasti velvyslance ČR v Limě Michala Sedláčka, ředitele Odboru surovinové politiky MPaO Pavla Kaviny a vedoucího odd. geologických map České geologické společnosti Vladimíra Žáčka.

Vysoký zájem o kongres potvrzuje, že virtuální forma v Peru téměř plnohodnotně nahrazuje běžné akce, které jsou zde zatím stále z důvodu COVID-19 pozastavené. Lze ji proto využít i pro prezentaci českých technologií v dalších perspektivních oblastech.

Autor: Ing. Radka Sibille, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Limě

Galerie


CCMYSS