česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PERU – VIRTUÁLNÍ PREZENTACE ČR V RÁMCI CYKLU KONFERENCÍ K VELETRHU AGROMIN PREZENTUJÍCÍHO TĚŽEBNÍ PRŮMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ

V rámci cyklu konferencí k veletrhu Agromin, který je zaměřen na těžební průmysl a zemědělství, se 26. října 2021 konala virtuální prezentace ČR s participací zástupců Velvyslanectví ČR v Limě, kanceláře CzechTrade v Limě, Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a České zemědělské univerzity v Praze.
 

26. října 2021 se v rámci cyklu konferencí předcházejících virtuálnímu veletrhu Agromin  představila Česká republika a její technologie.

Virtuální veletrh Agromin se bude konat 24. – 26. listopadu 2021 a je zaměřený na dva klíčové sektory peruánské ekonomiky – těžební průmysl a zemědělství. Akce chce ukázat, že oba obory jsou neoddělitelné, vzájemně spolu nesoutěží, naopak se doplňují a podporují.

Veletrh má také napomoci s nastartováním hospodářství postiženého pandemií Covid-19, přilákat do Peru nové technologie, postupy a investory.

Akce by mohla být příležitostí pro české firmy prezentovat se na peruánském trhu. Výzva k účasti na veletrhu byla zveřejněna na webových stránkách zastupitelského úřadu.

Prezentace ČR se, kromě základních informací o české ekonomice a vzájemné obchodní výměně, nabídla služby agentury CzechTrade, ale především představila český těžební průmysl a možný postup rekultivace krajiny pro skončení důlní činnosti.

Úvodního slova se ujal velvyslanec ČR v Peru, Michal Sedláček spolu s členem organizačního výboru veletrhu, Rómulem Mucho.

Následně rada velvyslanectví Eva Tadliková stručně představila ekonomiku ČR a vzájemnou obchodní výměnu. Ředitel kanceláře CzechTrade v Limě, Martin Rossbach prezentoval služby agentury a sektory českého hospodářství, které mohou nabídnout peruánskému těžebnímu průmyslu a zemědělství nové technologie, které by pomohly dalšímu rozvoji a zlepšení konkurenceschopnosti.

Ředitel Odboru surovinové politiky Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Mgr. Pavel Kavina, Ph.D., vystoupil s přednáškou na téma „Česká republika: suroviny, nerostné zdroje a energetická bezpečnost“.

Ing. Radim Matula, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze představil české zkušenosti v odstraňování následků těžby, se zaměřením na zalesňování a obnovu území znehodnocených těžbou, včetně příkladu studie provedené v Peru.

Akci moderoval bývalý náměstek ministerstva energetiky a těžebního průmyslu Peru, Augusto Cauti.

Konferenci bylo možné sledovat na sociálních sítích: Facebook, Instagram, Twitter a Linkedin.

Velvyslanectví ČR v Limě děkuje Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvu zemědělství ČR, České zemědělské univerzitě v Praze a kanceláři CzechTrade za spolupráci při výběru témat a přednášejícím za jejich vystoupení.

Příloha: link na konferenci www.facebook.com/agrominperu/videos/846430679363538

 

Eva Tadlíková, rada, Aneta Ivičičová, asistentka, Velvyslanectví ČR v Limě