česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: Pohyb zboží a služeb v Peru částečně omezen

Na základě dekretu č. 044-2020 prezidenta Peruánské republiky ze dne 15. 3. 2020, kterým byl vyhlášen stav nouze na celém území Peru, je omezen pohyb osob, motorových vozidel a mezinárodní letecká doprava, což se částečně dotýká i pohybu zboží a služeb.

Stav nouze vyhlášený na období 14 dní od 16. do 30. 3. 2020 omezuje pohyb osob na nejnutnější případy, např. nákup potravin či léků. Od 20h - 5h platí navíc kompletní zákaz vycházení. Osobní automobilová doprava je rovněž až do odvolání zakázána: povolení cirkulovat mají pouze nákladní dopravci v oblasti potravin, léků a zdravotních pomůcek, zajišťovatelé poštovních služeb, logističtí operátoři a vozidla zajišťující autoservis.  

Pokračovat v práci mohou rovněž poskytovatelé nejnutnějších služeb jakými jsou pitná voda, plyn, elektřina, telekomunikace, odvoz a zpracování odpadu apod. 

I když je až do 16. 4. 2020 omezena osobní mezinárodní letecká doprava, mezinárodní nákladní lodní a jiná doprava zatím funguje, stejně jako celní správa Peru. To je dobrá zpráva pro všechny vývozce do Peru, kteří mohou i nadále počítat se zasíláním svých dodávek.

Autor: Ing. Radka Sibille, Obchodní úsek Velvyslanectví ČR v Peru