česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Omezení spojená s pandemií Covid-19 nejsou překážkou pro přípravu peruánských cestovních kanceláří

Sektor cestovního ruchu je velmi kompetitivní a musí být připraven na návrat k „běžnému“ režimu cestování. CzechTourism přizpůsobil svou strategii covidovým podmínkám a připravil pro cestovní kanceláře virtuální e-learningový kurz o České republice. Jako projekt ekonomické diplomacie PROPED byla akce realizovaná spolu s Velvyslanectvím ČR v Limě.
 

Cestovní ruch patří k nejvíce postiženým oblastem ekonomiky. Omezení spojená s pandemií Covid-19 na něj těžce dopadla. Zároveň je sektorem velice kompetitivním a bez ohledu na aktuální situaci je třeba soustavně připomínat možnosti, které nabízí Česká republika. Agentura CzechTourism ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR připravuje již řadu let v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED kurzy, semináře nebo workshopy pro zahraniční cestovní kanceláře, ve kterých představuje Českou republiku jako atraktivní turistickou destinaci.

Vzhledem k pandemickým podmínkám byl na letošní rok pro peruánské cestovní kanceláře vytvořen na plataformě odborného časopisu Ladevi (LadeviCapacita) e-learningový kurz o České republice. Skládal se ze 6 kapitol (základní informace, Praha, výlety z Prahy, jižní Čechy, západní Čechy, Morava). Součástí každé kapitoly byla galerie fotografií a videí a kontrolní otázky. Obsah kurzu připravil CzechTourism a současně koordinoval celý průběh kampaně s časopisem Ladevi.

Kurz pomohl peruánským subjektům z oblasti cestovního ruchu nejen připomenout Českou republiku, ale také nabídnout nové možnosti.

 

Eva Tadlíková, rada, Velvyslanectví ČR v Limě