česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Virtuální veletrh Expo Europa 2021 představil v Ekvádoru české firmy

Virtuální veletrh Expo Europa 2021 Ekvádor ve dnech 19. – 22. 10. 2021 prezentoval Českou republiku i české produkty jako zdravotnické technologie, řešení pro úpravu pitné vody nebo úspěšné chovatelské programy.
 

Pandemie Covid-19 stále omezuje možnosti klasického navazování obchodních kontaktů. Jednou z možností, jak představit Českou republiku a české firmy jsou virtuální akce jako multisektorový veletrh Expo Europa 2021 v Ekvádoru, který se uskutečnil mezi 19. a 22. říjnem 2021. Veletrh byl organizován dvoustrannými evropskými obchodními komorami ve spolupráci s Delegací EU v Quitu. Účastníci akce tam mohli být identifikování jako součásti EU, evropské kvality.

Zastupiteský úřad ČR v Limě ve spolupráci s kanceláří Czechtrade v Limě představil na virtuálním stánku Českou republiku, sektory, ve kterých je úspěšná a může nabídnout spolupráci také v Ekvádoru a služby, které mohou pomoci při vstupu českých produktů na ekvádorský trh.

Na satelitních stáncích se představily firmy Dominant Genetika s.r.o. (genetické programy chovu slepic), Photon Water Technology s.r.o. (technologie úpravy pitné vody), Respilon Group s.r.o. (nanovlákenné produkty včetně respirátorů) a UJP Praha a.s. (zařízení pro radioterapii).

Akce byla jako Projekt ekonomické diplomacie financovaná z prostředků MZV ČR.

 

Eva Tadlíková, rada, Velvyslanectví ČR v Limě