česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR poskytne Ekvádoru pomoc při rekonstrukci země po zemětřesení

Ministr zahraničních věcí ČR schválil dne 23. listopadu 2016 finanční pomoc Ekvádoru ve výši 3 mil. Kč na rekonstrukci země po ničivém zemětřesení v dubnu 2016. Oficiální prezentace konkrétního rekonstrukčního projektu financovéného z české humanitární pomoci se uskutečnila dne 25. listopadu 2016 v Manta na akci Macrorueda za účasti oficiálních představitelů ekvádorské centrální i místní vlády. Memorandum o realizaci projektu obnovy řemeslné výroby v provincii Manabí mezi Ministerstvem průmyslu a produktivity Ekvádoru (MIPRO), honorární konzulátem ČR v Quitu a velvyslanectvím ČR se sídlem v Peru bylo podepsáno 24. listopadu 2016.

V pátek dne 25. listopadu 2016 se uskutečnila v městě Manta akce ekvádorského ministerstva průmyslu a produktivity (MIPRO) tzv. Macroruedas, na které byl oficiálně vyhlášen český rekonstrukční projekt obnovy řemeslné výroby v provincii Manabí.

Akce MIPRO byla zaměřena na oživení obchodu v dané oblasti po zemětřesení a soustředila se na oblasti průmyslu, obchodu, stavebnictví a turistického ruchu. Obchodní seminář zahájil ekvádorský ministr průmyslu a produktivity Santiago León, který přítomné seznámil s aktivitami ekvádorské vlády na podporu rozvoje v postižené oblasti. Ve svém vystoupení uvedl, že v této souvislosti MIPRO podepsalo řadu dohod, mezi nimiž zmínil také podpis Memoranda o české oficiální pomoci a realizaci projektu obnovy řemeslné výroby ve výši cca 120 tis. USD.

Na akci byla přítomna zástupkyně HK ČR v Guayaquilu Petra Stoklasová (asistentka honorárního konzula), která vystoupila s krátkým projevem o základních parametrech projektu a jeho realizaci.

Kromě ministra MIPRO se zúčastnili starosta města Manta Jorge Zambrano, prefekt Manabí Mariano Zambrano, guvernér Manabí Ab Xavier Santos, zástupce OIT Guillermo Carpio a další hosté.

Akce napomohla propagaci české humanitární a rekonstrukční pomoci v Ekvádoru.

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta

Prezentace projektu v Manta