česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Inaugurace první české investice v Ekvádoru

Dne 27. července 2017 se ve městě Cuenca uskutečnila slavnostní inaugurace první české investice v Ekvádoru. Slavnostního aktu se zúčastnil prefekt provincie Azuay Paúl Carrasco Carpio, náměstek ministra průmyslu a produktivity Alexis Valencia, regionální ředitel Proecuador, zástupci Obchodní komory Cuenca a další významní hosté, včetně představitelů místních obchodních kruhů a sdělovacích prostředků. 

Investici představuje vybudování minipivovaru s restaurací pro cca 200 osob. Projekt vznikl v návaznosti na cestu náměstka ministra průmyslu a obchodu E. Muřického v Ekvádoru v roce 2015, v rámci které se vytvořila investiční skupina kolem M. Smetáčka z SA Connections s.a. Celková investice dosahuje výše 650 tis. USD a byla realizována prostřednictvím skupiny 7 investorů sdružených ve společnosti Czech Brewery Pivovar Ltda.

Hlavní proslov pronesl velvyslanec P. Bechný a dále vystoupil také obchodní ředitel Czech Brewery Pivovar Ltda. Martin Smetáček. Tento úspěšný projekt má ambice dalšího růstu. Zatím je produkce piva vlastní značky „Golden Prague“ na úrovni 15 % kapacity (vyrábí se 4 druhy piva), společnost předpokládá prodej lahvového a sudového piva v obchodním řetězci. Kvalitu piva zajišťuje český sládek Tomáš Fencl, který k výrobě piva využívá český chmel a ječmen. Společnost zaměstnává 20 místních zaměstnanců ve výrobě i v restauraci.

Restaurace „Golden Prague Pub“ má industriální charakter a je velmi vkusně zařízena. Kromě českého piva hostům nabízí speciality české kuchyně v podání šéfa kuchyně Tomáše Stříbrského. Výroba piva se nachází v samostatných prostorách na okraji města, kde jsou pořádány prohlídky výrobního procesu a degustace piva.

Restaurace „Golden Prague Pub“ je prostorem k propagaci ČR. Do budoucna bude vybavena fotografiemi Prahy a ČR, majitelé počítají s pořádáním koncertů, prezentací a dalších kulturních akcí.

Podle kapacity produkce piva, která dosahuje až 200 tisíc litrů ročně, je česká investice třetí největší výrobou piva v Ekvádoru. „Pokud bude úspěšná, hodlá společnost expandovat do dalších ekvádorských měst či sousedních zemí,“ řekl na závěr slavnostní inaugurace obchodní ředitel Martin Smetáček.

Restaurace Golden Prague Pub

Restaurace Golden Prague Pub

Slavnostní proslovy při inauguraci restaurace Golden Prague Pub

Slavnostní proslovy při inauguraci restaurace Golden Prague Pub

S M. Smetáčkem ve výrobních prostorách minipivovaru

S M. Smetáčkem ve výrobních prostorách minipivovaru

České pivo Golden Prague

České pivo Golden Prague

V minipivovaru jsou vyráběny 4 druhy piva

V minipivovaru jsou vyráběny 4 druhy piva

S M. Smetáčkem v prostorách restaurace

S M. Smetáčkem v prostorách restaurace