česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mikulášské setkání krajanů

V sobotu 9. 12. 2017 se na rezidenci velvyslanectví ČR v Limě uskutečnilo setkání krajanů spojené s Mikulášskou besídkou pro děti. Akci zorganizovala Asociace pro českou kulturu a vzdělávání v Peru - ACEC ve spolupráci se velvyslanectvím ČR.

Tato již tradiční akce je mezi českými krajany v Peru stále oblíbenější a přispívá k utužování přátelských vztahů v předvánočním čase. Setkání se zúčastnilo více než 60 osob včetně pracovníků velvyslanectví, což bylo více než v loňském roce.

ACEC připravila typické české občerstvení, mezi kterým nechyběly chlebíčky, řízek s bramborovým salátem a také pravá česká svíčková. K dispozici bylo také plzeňské pivo a další občerstvení za přispění velvyslanectví ČR v Limě.

Na závěr byl po děti připraven mikulášský program. Představil se čert, Mikuláš a anděl, kteří děti obdarovali drobnými dárky a cukrovinkami. Pro řadu dětí českých krajanů žijících v Peru i pro potomky Čechů druhé či třetí generace to byla příležitost k hlubšímu poznání české mikulášské tradice.

 

Galerie


Mikulášské setkání 2017 - Encuentro de San Nicolas 2017