česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Al Este
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival Al Este nabídnul čtyři české filmy

Na přelomu května a června 2019 se v Limě konal již desátý ročník festivalu Al Este, který se zaměřuje na filmy ze střední a východní Evropy. Ambasáda ČR v Limě, která podporuje festival od samého počátku, přivezla na toto kulaté výročí čtyři ukázky z české kinematografie: film Adama Sedláka Domestik, který se účastnil hlavní soutěže festivalu v Karlových Varech v r. 2018, dokument King Skate Šimona Šafránka o začátcích skateboardu v dobách hluboké diktatury v Československu, kreslené příběhy Pata a Mata, které potěšily hlavně nejmenší diváky, a Hořící keř polské režisérky Agniezsky Holland, vyrobený pro HBO ČR. Jako jeden z hostů se festivalu zúčastnil i český producent a držitel Českého lva Miloš Lochman, který pro studenty peruánské filmové školy zorganizoval workshop.
 

Hlavním cílem festivalu Al Este je nabídnout peruánským divákům zajímavou alternativu k masovým filmovým produkcím přicházejícím z USA. Organizátoři přitom pečlivě sledují trendy evropské i světové kinematografie i zahraniční festivaly tak, aby do Peru vždy přivezli to nejnovější a nejlepší, co se za poslední rok natočilo.  

Za deset let své existence si festival vybudoval skvělé jméno na zdejší filmové scéně a jeho rozsah již dávno přerostl oblast střední a východní Evropy. Letos tak bylo v rámci festivalu promítáno např. i pásmo filmů z Argentiny, Kolumbie, Francie či samotného Peru.

Galerie


Al Este 2019