česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncerty české hudby v Limě

Ve dnech 23., 24. a 30. 4. 2019 se uskutečnily koncerty česko-polské hudby v Limě. Zahráli špičkoví umělci Pavel Plánka (Česká republika) a Robert Kuśmierski (Polsko).

První koncert se uskutečnil 23. 4. ve známém jazzovém klubu Jazz Zone. Při vybraných písních Jarka Nohavici se publikum přeneslo v myšlenkách do Ostravy, následně do Polska, vlastní tvorba Roberta Kuśmierskeho zase připomínala Prahu a Paříž a nechybělo ani argentinské tango. Na vystoupení navázala peruánská skupina, s níž česko - polské duo zahrálo společně dvě písně.

Druhý celovečerní koncert se ukutečnil 24. 4. v nejpopulárnějším jazzovém klubu v Limě - Cocodrilo Verde. Zde byly zahrány některé písně také na piano.

Hudebníci své peruánské turné zakončili 30. 4. koncertem na polské ambasádě.

Představení se setkala s velkým zájmem a vřelým přijetím peruánského publika i českých krajanů. Při koncertech posluchači měli možnost také ochutnat české pivo.

Akce vznikla ve spolupráci velvyslanectví ČR v Limě, velvyslanectví Polska v Limě a Asociace pro českou kulturu a vzdělání v Peru. 

Koncerty prezentovaly českou a polskou hudbu, jazyk a kulturu, byly výrazem česko-polského přátelství a zároveň připomenutím 15. výročí vstupu obou zemí do EU.

Koncert Folk Jazz

Koncert Folk Jazz