česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech-Peru Alliance for Business Innovation
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech – Peru Alliance for Business Innovation: nový nástroj pro české exportéry v Peru

Od června 2019 se mohou čeští podnikatelé působící na peruánském trhu obrátit, kromě ZÚ Lima a zdejší kanceláře CzechTrade, na novou platformu propojující obchod, výzkum a inovativní řešení mezi ČR a Peru: Czech – Peru Alliance for Business Innovation.
 

Iniciativa založit uskupení spojující české a peruánské subjekty z oblasti obchodu a výzkumu se zrodila v souvislosti s rostoucí obchodní aktivitou mezi oběma zeměmi právě v oblasti inovací a technologií, po kterých je v Peru značná poptávka. To potvrdily jak nedávné individuální služby českým firmám z oblasti smart cities, IT či moderní zdravotnické techniky, které Velvyslanectví v Limě zprostředkovávalo, tak podnikatelská mise z oblasti environmentálních technologií doprovázející ministra životního prostředí Richarda Brabce v Peru v dubnu t.r.

Peru na těchto akcích potvrdilo velký potenciál pro český vývoz moderních technologií i přenos českého inovativního know-how. S ohledem na vcelku komplikované zdejší právní a obchodní prostředí však české firmy potřebují v tomto relativně těžkém teritoriu dlouhodobý intenzivní „doprovod“, který prvotní zájem peruánské strany o česká řešení přetaví v konkrétní zakázky, ať už se jedná o follow-up získaných kontaktů, či právní poradenství při zakládání místního obchodního zastoupení.

Cílem Czech – Peru Alliance for Business Innovation, založené českým právníkem dlouhodobě žijícím v Limě p. Vladislavem Michalčíkem na základě konzultací se ZÚ Lima a zdejší kanceláří CzechTrade, je nejen zastupovat české podnikatele ve vztazích s peruánským soukromým sektorem, ale napojit je i na místní inovativní huby a obchodní univerzity, které ve zdejším prostředí hrají hlavní roli při posilování kapacit státních složek, výběru a nákupu technologií pro výzkum, odborných školení atd. Nová Aliance tak pomůže vytvořit synergie při budování trhu pro české výrobky ve vybraných segmentech. O tom, že neztrácí čas, svědčí její nová dohoda o spolupráci limskou univerzitou ESAN, která je jedničkou mezi obchodními školami v Peru a patří do TOP10 obchodních univerzit v Latinské Americe[1] a která tak otevírá českým subjektům dveře do oblasti peruánského výzkumu a IT.

Více informací o nové platformě naleznete na stránkách: https://czechinnovation.pe.

Autor: Ing. Radka Sibille, Vedoucí ekonomické sekce Velvyslanectví ČR v Limě

 


[1] QS Global 250 Business Scholl Report 2017

Galerie


Czech-Peru Alliance for Business innovation