česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nejslavnější Čech, který žije v Peru, se jmenuje „Karo“

(Archivní článek, platnost skončena 16.03.2017.)

Český pes se jménem „Karo“ od roku 2012 přispívá k protidrogovému boji v Peru. Seznamte se s ním v rámci reportáže peruánské televize.
 

Video bylo publikováno 1. listopadu 2015 a týká se aktivit peruánské celní správy v oblasti odhalování drog a dalších nelegálních předmětů. Speciální jednotka peruánské celní správy má čest pracovat s německým ovčákem Karem z ČR, který je nasazován k protidrogovým kontrolám na letištích a v přístavech. Kvalitu práce a spolupráci s Karem si velmi pochvaluje a nešetří chválou a superlativy.

Karo byl „vychován“ v prestižním výcvikovém centru v severočeských Heřmanicích a darován Peru v roce 2012 v rámci malého lokálního projektu. Od té doby je mezi ČR a Peru prohlubována konkrétní spolupráce v této oblasti. Probíhá formou výměny informací a školení expertů v oblasti výcviku speciálních psů na hledání drog. Cílem peruánské celní správy je v budoucnosti vybudovat vlastní kapacity pro výcvik těchto psů.

Zajímavostí je, že odhalování pašeráků pes vnímá jako hru, ke které mu musí být vytvořeny dostatečně motivující podmínky. Více si o výcviku speciálních psů můžete přečíst česky psaný článek, který je věnován "nejznámnějšímu Čechovi v Peru se jménem Karo“.