česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Založení Skupiny přátel ČR v peruánském Kongresu

V peruánském Kongresu byla založena Skupina přátel ČR na podporu rozvoje vzájemných bilaterálních vztahů

Ve středu 17. května 2017 vykonal velvyslanec P. Bechný návštěvu peruánského Kongresu za účelem setkání s čerstvě zvoleným předsedou Skupiny přátel Peru-ČR, poslancem Pedrem Olaecheou.

Setkání se uskutečnilo v návaznosti na vytvoření Skupiny přátel ČR v peruánském Kongresu, ke kterému došlo v předcházejícím týdnu. Skupina má 20 členů a tříčlenný výbor. Předsedou je poslanec Pedro Olaechea z vládní strany Peruanos por el Kambio (PPK), místopředsedkyní je poslankyně Lourdes Alcorta (Fuerza Popular) a tajemníkem poslanec Marco Arana (Frente Amplio).

Setkání s P. Olaecheou se konalo za účelem oboustranného seznámení a s cílem projednání budoucí agendy spolupráce včetně rozvoje meziparlamentních styků. Během rozhovoru byly projednány aktuální stav bilaterální relace ČR - Peru, aktivity velvyslanectví ČR v Peru v nejbližším období a možnosti vzájemné spolupráce. Poslanec P. Olaechea nabídl osobní pomoc a podporu a zároveň přislíbil co nejdříve svolat první zasedání Skupiny přátel tak, aby mohla být zahájena vzájemná spolupráce.

V letošním roce Peru a ČR slaví 95. výročí navázání diplomatických styků, což je představuje impuls k rozvoji bilaterální relace.

Seznam členů Skupiny přátel ČR v peruánském Kongresu (DOC, 86 KB)