česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizujeme: Povinnost Čechů oznamovat návrat do ČR končí 11. 5. 2020

Vláda uložila s účinností ode dne 7. 4. 2020 po dobu trvání nouzového stavu povinnost všem osobám, které se repatriují na území České republiky, předem oznámit datum a způsob repatriace zastupitelskému úřadu České republiky příslušnému pro zemi, ze které odjíždějí. Tato povinnost zaniká ke dni 11. 5. 2020.

Pokud odjíždíte z PERU či EKVÁDORU do ČESKÉ REPUBLIKY, prosíme vyplňte tento formulář:

Formulář pro občany ČR

Formulář pro cizince

Zároveň informujeme, že byl stanoven zákaz, aby k cestě z cílového místa repatriace do místa bydliště využívaly repatriované osoby hromadnou dopravu a taxislužbu. Pokud někdo nemá k dispozici možnost individuální dopravy (tj. auto na letišti nebo odvoz prostřednictvím příbuzných), lze v oznámení zaslaném zastupitelskému úřadu požádat o odvoz zajišťovaný zdarma Policií ČR.

V případě odvozu zajištěném rodinným příslušníkem nemusí rodinný příslušník, který repatriovanou osobu přepravuje, sám do karantény, pokud všechny osoby v autě budou mít ochranné prostředky na obličeji (roušku apod.). 

Občané, kteří se vracejí od 11. 5. 2020 00:00 již nemají povinnost oznamovat vstup na území ČR vyplněním výše uvedených formulářů. 

Informace o pravidlech pro vstup na území ČR a karanténní opatření s platností od 11.5.2020 00:00 po dobu trvání nouzového stavu naleznete zde.

Informaci o odběrových místech, kde si mohou nechat občané udělat test, i když nemají příznaky ani doporučení či žádanku od lékaře (cena je cca 2900,- Kč) naleznete zde.

 

V případě nejasností se na nás obracejte na adresu: consulate_lima@mzv.cz či nouzová linka: +51 998 736 567.

 

Děkujeme za spolupráci.

 

Velvyslanectví ČR v Limě.