česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijímání nových žádostí o vízum a úhrady poplatků

Ačkoli postupy pro opětovné zahájení činnosti vízového úseku ZÚ Lima jsou předčasné a termíny nejasné, předběžně uvádíme následující informace.

1/ Cizinci, kteří před vyhlášením nouzového stavu dne 14. 3. obdrželi od ZÚ Lima schengenské vízum a již toto vízum k cestě do ČR nemohli využít, budou v případě podání nové žádosti o vízum, a doložením existence předchozího nevyužitého víza, osvobozeni od úhrady vízového poplatku. Uvedené se týká pouze držitelů víz s ukončenou platností, nikoliv držitelů vícenásobných víz, kteří budou moci s platným vízem stále reálně cestovat.

2/ Cizinci, kteří před vyhlášením nouzového stavu dne 14. 3. podali na ZÚ Lima žádost o schengenské vízum a řízení o žádosti o vízum bylo zastaveno, budou v případě podání nové žádosti o vízum osvobozeni od úhrady vízového poplatku.

3/ Žadatel musí prokázat přeložení cesty na nové datum (potvrzení o přeložení jednání, konference atd. + novými doklady o ubytování a rezervací letenky či jízdenky). Kromě těchto dokladů žadatel předloží nový formulář žádosti s fotografií, cestovní doklad s původně vydaným vízem a cestovní zdravotní pojištění na nový termín cesty.