česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dne 28. 3. byl úspěšně realizován REPATRIAČNÍ LET Z LIMY DO PRAHY

Dne 28. 3. i přes uzavřené hranice, uzavřený vzdušný prostor Peru a dlouho odkládané povolení peruánských autorit šťastně odstartovalo české letadlo, které z Limy do Prahy převezlo české občany.
 


Dne 28. 3. byl v Limě zahájen repatriační charterový let, který po dlouhých komplikacích ze strany peruánských autorit šťastně převezl české občany do Prahy. 

Let byl organizován Ministerstvem zahraničních věcí ČR a plně hrazen českou vládou.

 

Velvyslanectví ČR v Limě se podařilo jako první ze zemí EU v Peru svézt české občany z různých regionů Peru do Limy ve velmi omezeném čase a zajistit tak repatriaci téměř všech občanů se zájmem o návrat domů. Velvyslanectví rovněž zajistilo různými způsoby návrat do Evropy občanů Slovenska.

Volná místa v českém repatriačním letu byla nabídnuta členským státům EU a dalším spřáteleným zemím. Ohled byl brán v první řadě na humanitární případy.

 

Velmi nás těší, že i přes nelehkou situaci v Peru se podařilo české občany domů dopravit. Děkujeme všem za spolupráci!

 

Čeští občané, kteří nadále v Peru či Ekvádoru setrvávají a mají zájem o repatriaci, ať se na Velvyslanectví obrátí formou emailu či non stop nouzové linky konzulátu.

 

Děkujeme za pravidelné sledování tohoto webu, který společně s FB a Twitterem je jediným oficiálním informačním kanálem Velvyslanectví ČR v Peru.