česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: E. Tadlíková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika prezentovala v Ekvádoru kvalitu své kultury - Jaroslav Svěcený sklidil ovace vestoje, pozornost získal film Šarlatán

V Macas proběhl Týden evropské kultury "CulturAmazonía", kde se ČR prezentovala koncertem Jaroslava Svěceného a filmem Šarlatán. Další koncert - k nadcházejícímu CZ PRES v EU - se uskutečnil v Guayaquilu.
 

Ve dnech 9. – 15. května 2022 se v amazonském městečku Macas (provincie Morona Santiago, Ekvádor) uskutečnil Týden evropské kultury pod názvem "CulturAmazonía". Akci organizoval EUNIC – Sdružení národních evropských institutů (ČR je v Ekvádoru jeho aktivním členem) ve spolupráci s radnicí města Macas.

Česká kultura byla reprezentována houslistou světové úrovně Jaroslavem Svěceným a filmem Šarlatán. Koncert se uskutečnil na otevřené scéně na hlavním náměstí, sledovalo ho cca 220 diváků. Jaroslav Svěcený představil jak skladby českých autorů, včetně svých vlastních, tak evropských a amerických. Kromě vážné hudby zahrál i hudbu filmovou. Jeho vystoupení mělo velký ohlas, dostalo se mu ovací vestoje. Špičkovou úroveň přednesu ocenil i velvyslanec EU v Ekvádoru.

V městském divadle byl promítán film Šarlatán. Některá témata tohoto díla nejsou dosud v Ekvádoru příliš diskutována a organizátoři festivalu ocenili možnost je takto otevřít.

Další koncert Jaroslava Svěceného, a to jako slavnostní před-zahájení k nadcházejícímu předsednictví ČR v Radě EU v druhé polovině 2022, se uskutečnil ve spolupráci s honorárním generálním konzulem ČR v Guayaquilu a zástupcem Škoda Auto v Guayaquilu v sídle budovy konzulárního sboru. Zúčastnilo se ho cca 120 diváků a dostalo se mu ovací vestoje. Umělci zároveň byla nabídnuta spolupráce s místním filharmonickým orchestrem.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto