česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na vánoční prezentaci v prezidentském paláci

Ve dnech 14.–17. prosince 2017 se velvyslanectví ČR zúčastnilo výstavy dekorací věnovaných prosincovým oslavám Vánoc a konce roku v různých zemích napříč světadíly, která se prezentovala v prezidentském paláci.
 

Díky iniciativě manželky peruánského prezidenta paní Nancy Lange, která vyzvala ke spolupráci Asociaci partnerů diplomatů akreditovaných v Peru „ACODAPE“, se v historické budově prezidentského paláce uskutečnila tato zcela výjimečná akce, první svého druhu.

Zúčastnilo se 20 členských zemí „ACODAPE“, které pod organizačním vedením Martiny Bechné, předsedkyně asociace, ukázaly to nejlepší ze své tradiční výzdoby v období oslav konce roku. Většina exponátů reflektovala křesťanské oslavy Vánoc, kulturní pestrost však byla zajištěna účastí Izraele, Ázerbajdžánu a také Indonésie.

Česká republika vystavila vánoční stromek s typickými ozdobami – zdobené perníky, ozdoby ze slámy a čokoládové figurky. Nechyběly ani tradiční voskové svíčky. Na výrobě perníků a na instalaci stromku se podíleli zaměstnanci ZÚ.

Výstavu, která byla zahájena koncertem na nádvoří paláce pro 620 pozvaných hostů, vidělo v průběhu 3 dnů 2000 zvaných návštěvníků. Dle přání paní Nancy Lange především žáci a studenti různých stupňů škol, členové hasičského sboru, zdravotníci, pracovníci charitativních organizací a dobrovolníci.

Kancelář prezidenta republiky poděkovala asociaci a její předsedkyni za výbornou spolupráci. Akce přispěla ke zviditelnění České republiky, a to jak díky práci manželky velvyslance na její organizaci, tak díky vydařenému exponátu, který představil vánoční tradice naší země širokému peruánskému publiku.

Galerie


Vánoce v prezidentském paláci - Navidad en el Palacio Presidencial