česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Municipalidad de Lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR věnuje Limě 500 000 PEN na boj s COVID-19

Velvyslanec České republiky v Peru Michal Sedláček ve čtvrtek 9. 7. podepsal se starostou hlavního města Peru Limy Jorgem Muňozem a prezidentem nadace Fundación Lima Carlosem Contrerasem dohodu o předání humanitární pomoci k boji proti COVID-19 a pro řešení důsledků pandemie v Limě. Slavnostního podpisu se účastnila i generální ředitelka pro Evropu MZV Peru María Teresa Merino de Hart.
 

Na základě této dohody daruje Česká republika peruánské metropoli 3 500 000 Kč (cca 500 000 PEN) na boj s COVID-19 a na řešení důsledků pandemie. Tato humanitární pomoc se zaměří na nákup roušek, rukavic na jedno použití, rychlotestů a dalších zdravotních pomůcek, ale i potravinových balíčků pro ohrožené hladem a chudobou.

„Velice si vážíme pomoci ze strany České republiky,“ prohlásil při slavnostním podpisu primátor Limy Jorge Muňoz. „Obyvatelé Limy ocení tento český humanitární dar, který přispěje ke zlepšení situace v těch nejchudších částech Limy, a doufám, že zlepší i zdravotní podmínky ve městě.“

Humanitární pomoc bude administrovat městská nadace Fundación Lima a je určena zejména na zlepšení životní situace venezuelských uprchlíků, kteří se nacházejí ve složité finanční situaci a často jen přebývají na ulicích Limy, členům indiánského kmene Shipibo, jež sídlí v jedné ze čtvrtí peruánské metropole, zdravotníkům i jejich rodinám a nejchudším obyvatelům Limy, kteří nemají v době hluboké ekonomické krize příležitost si jakkoli vydělat prostředky na nákup potravin a jsou velmi ohroženi koronavirem.

„Lima je bohužel centrem koronavirové nákazy v Peru, téměř 60% všech potvrzených případů COVID-19 pochází z peruánského hlavního města,“ podotkl velvyslanec Sedláček a dodal: „Česká republika přispěje na zlepšení situace těch nejzranitelnějších skupin zde v metropoli Peru, což by mělo i omezit šíření koronaviru v chudých částech města a zachránit životy řady obyvatel Limy.“

 

Podpis dohody o předání humanitární pomoci k boji proti COVID-19

Podpis dohody o předání humanitární pomoci k boji proti COVID-19

 

Podpis dohody

Podpis dohody

 

Podpis dohody

Podpis dohody

 

Podpis dohody

Podpis dohody

 

Podpis dohody

Podpis dohody