česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert 13. 5. v Lucerně! Děkujeme vědcům za jejich snahu nalézt řešení v boji proti pandemii COVID-19!

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky podporuje projekt „Hudebníci vědcům“ a zve všechny hudební fanoušky ke sledování jedinečného koncertu, který se dokonce uskuteční v živé podobě.
 

Ve středu 13. května 2020 se od 16.30 do 23.00 hodin v pražském Lucerna Music Baru koná hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří by rádi hudební formou vyjádřili srdečné poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a nadále produkují v čase pandemie koronaviru.

Již na samém počátku pandemie rektor technické vysoké školy v Praze (ČVUT) doc. Vojtěch Petráček představil svou improvizovanou masku z pet lahve, následovalo její výrobní zpracování a uvedení do výroby a distribuce. Následovaly další pomůcky, respirátory, desinfekce nebo plicní ventilátor, a to vše v rekordně krátkém čase 14 dní od nápadu k prvním výrobkům. Veškerý proces od nápadu k realizaci se odehrával přímo na fakultách ČVUT.

Čeští hudebníci v tomto hudebním projektu děkují týmu mladých vědců, studentů a absolventů z řad ČVUT, dále jejich dárcům a přispěvatelům. A my diplomaté se k poděkování hudebníků rádi připojujeme a nabízíme tento mimořádný koncert ke shlédnutí na celém světě. Děkujeme!

Koncert bude přenášen online a je možné jej sledovat přes tyto stránky MZV ČR.