česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Film Limonádový Joe
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Festival českého filmu v Peru

Velvyslanectví ČR v Peru pořádá filmový festival, který nabízí klasické české filmy a jeden mimořádný dokumentární film - Boys 1970.

V rámci Festivalu českého filmu pod názvem "Český film v Peru: Rozmarné léto během náročného roku" nabízíme devět českých klasických filmů, z nichž vyzdvihujeme Rozmarné léto a Skřivánci na niti, a tím vzdáváme úctu nedávno zesnulému panu režisérovi Jiřímu Menzelovi.

Zvláštní doporučení patří také filmu Boys 1970 režiséra Tomáše Galáska. Jedním z hlavních protagonistů snímků je vrchlabský horolezec Radoslav Groh, který loni v srpnu s Markem Holečkem vytyčil novou cestu na severní Huandoy, tedy vrchol, který expedice před padesáti lety chtěla zdolat. Scénář napsal rovněž vrchlabský etnolog a publicista Libor Dušek. V dokumentu se prolíná historická linie se současností. Expedici, která skončila největší tragédií v dějinách československého horolezectví, připomenou fotografie Viléma Heckela, dopisy horolezce a sochaře Valeriána Karouška, vzpomínky pozůstalých a také vyprávění elitních horolezců 60. let.

Současný příběh budou vyprávět Marek Holeček s Radoslavem Grohem. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/film-nataceni-huascaran-peru-dusek-groh-vrchlabi-expedice-horolezci.A200214_532981_hradec-zpravy_pos

Rozmarné léto

Rozmarné léto

Skřivánci na niti

Skřivánci na niti

 Plakát - ve španělštině (PDF, 10 MB)

Pozvánka Jana Dušková - ve španělštině