česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: magistrát hl. m. Limy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Peru vysoce oceňuje humanitátní pomoc České republiky

ČR darovala Peru 3, 5 milionu Kč. Konzulka Jana Dušková a starosta hl. města Limy Jorge Muñoz se v rámci české humanitární pomoci Peru dne 21. 8. účastnili kampaně na pomoc nejzranitelnějším vrstvám obyvatel Limy a venezuelským imigrantům v Peru.

Velvyslanectví České republiky a nezisková organizace Nadace Lima, která patří pod radnici hl. města Limy, podepsaly dohodu o projektu humanitární pomoci, jejímž prostřednictvím Česká republika udělila Nadaci Lima 3, 5 milionu Kč na pomoc zranitelným skupinám obyvatel Limy a venezuelským imigrantům v Peru.

V rámci tohoto projektu byly zakoupeny osobní ochranné prostředky pro pracovníky odboru Zdravotního dozoru radnice hl. m. Limy a pro zaměstnance Nadace Lima. Stejně tak bylo pro obyvatele chudých oblastí El Pino a San Cosme zakoupeno celkem 1 400 rychlotestů na Covid-19. Rovněž bylo zakoupeno celkem 2 175 potravinových košů pro venezuelské migranty a domorodé obyvatelstvo Shipibo - Konibo. 

Koše, které obsahují produkty jako rýže, nudle, olej, tuňák, cukr, mléko, oves a hrášek, byly předány lidem, kteří  byli pozitivně testováni na Covid-19. Této významné kampaně v centru Limy se osobně zúčastnili konzulka Jana Dušková se starostou Limy Jorge Muñozem, čímž zahájili tento humanitární projekt financovaný Českou republikou.

V rámci programu pod názvem LimaTeCuida a za účelem ochrany zranitelných skupin obyvatelstva v Limě bylo 20. a 21. srpna provedeno 600 rychlotestů na obyvatelích urbanizace Cercado de Lima.

Jedná se o první část české humanitární pomoci v Peru, další část v rámci téhož projektu bude směřovat do chudých a problematických oblastí jako je La Victoria, San Juan de Lurigancho, Comas a Rímac. Kromě testů a potravinových košů mají občané také přístup k seminářům o výživě, kojení a prevenci proti koronaviru.

Starosta hl. města Limy Jorge Muñoz vyjádřil veliké poděkování České republice za pomoc, solidaritu a výbornou spolupráci. Ve všech médiích uvedl, že si této pomoci, stejně jako přístupu České republiky, vysoce cení.

Starosta hl. města Limy Jorge Muñoz a konzulka Jana Dušková

Starosta hl. města Limy Jorge Muñoz a konzulka Jana Dušková

Humanitární pomoc ČR Peru

Humanitární pomoc ČR Peru

Humanitární pomoc ČR Peru

Humanitární pomoc ČR Peru

Humanitární pomoc ČR Peru

Humanitární pomoc ČR Peru

Nadace Lima a Velvyslanectví ČR

Nadace Lima a Velvyslanectví ČR

Rozhovor s J. Duškovou o české humanitární pomoci pro peruánskou TV stanici Canal N

Rozhovor s J. Duškovou o české humanitární pomoci pro peruánskou TV stanici Canal N