česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Invaze na Ukrajinu ohrožuje světovou potravinovou bezpečnost – společné prohlášení ČS EU, EU, UK, USA, Japonska a Kanady v Peru

Dne 30. 6. 2022 jeden z nejprestižnějších peruánských deníků El Comercio publikoval další společné prohlášení velvyslanců všech členských států EU zastoupených v Peru, Delegace EU v Limě, Spojeného království, USA, Japonska a Kanady k válce na Ukrajině.
 

Článek tentokrát nese název: „Invaze na Ukrajinu ohrožuje světovou potravinovou bezpečnost“ a popisuje mj., že důsledky války na UA v oblasti potravinové bezpečnosti začínají pociťovat všechny země včetně Peru.

Na formulaci textu v originále ve španělském jazyce se aktivně podílel ZÚ Lima a následně za ČR deklaraci podepsal VZÚ Josef Hlobil.

Pod textem jsou uvedena celá jména všech velvyslanců výše zmíněných zemí a jejich vlajky.

Jedná se o celkem třetí společné veřejné prohlášení zmíněných zemí v Peru k válce na UA; první vyšlo dne 27. 2. 2022 v deníku El Comercio pod názvem „Odmítnutí ruské agrese na Ukrajině“ druhé dne 19. 5. 2022 v deníku La República pod názvem: „Nenormalizujme ruskou invazi na Ukrajině“

přílohy

El Comercio 1 MB PDF (Acrobat dokument) 1.7.2022

Překlad 13 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 1.7.2022