česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Janek Kroupa na konferenci investigativních novinářů v Limě

Ve dnech 2. – 4. 5. 2019 se v Limě uskutečnila II. Konference investigativní žurnalistiky: „Evropa a Latinská Amerika“ – fórum sdružující více než 150 novinářů, kteří hovořili o výzvách této práce. Na akci pořádané Evropskou unií a Institutem pro tisk a společnost (IPYS) za podpory Peruánské tiskové rady (CPP) a velvyslanectví Švédska v Peru proběhly konference, diskusní stoly, workshopy a odborné semináře. ČR prezentoval jeden z nejlepších investigativních novinářů Janek Kroupa.

V těchto aktivitách se představilo 16 předních investigativních novinářů z Evropy a Latinské Ameriky, kteří prezentovali svou práci a vyměnili si názory s účastníky na tři hlavní témata: dezinformace a fake news, svoboda tisku a výzkum v oblasti životního prostředí.

Za Českou republiku vystoupil investigativní novinář Janek Kroupa z Českého rozhlasu. Hovořil o stavu žurnalistiky v ČR a svých zkušenostech jako je infiltrace do sítě obchodu se zbraněmi, sledování zkorumpovaných soudců a o dalších vysoce rizikových novinářských činnostech. Setkal se s obrovským zájem veřejnosti i odborného publika.

Janek Kroupa v Limě II

Janek Kroupa v Limě II