česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Fundación Lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nadace Lima darovala rychlotesty městské části La Victoria v rámci humanitárního projektu, který financuje ČR

Dne 26. 8. velvyslanectví ČR v Peru za doprovodu Nadace Lima předalo přes tisíc rychlotestů radnici La Victoria jako součást humanitární pomoci ČR Peru 

Velvyslanectví České republiky v Peru a Nadace Lima podepsaly dohodu o humanitární pomoci, jehož prostřednictvím Česká republika darovala 3, 5 milionu Kč na pomoc zranitelné populace v Limě v boji proti Covid-19.

V rámci této humanitární pomoci ČR Peru byly zakoupeny kromě rychlotestů a potravinových košů rovněž ochranné pomůcky pro zaměstnance zmíněné nadace a hygienický dozor města Lima. 

Zástupkyně velvyslanectví Jana Dušková, poté, co oficiálně zahájila předání materiálů zranitelné populaci v Limě dne 21. srpna společně se starostou Limy Jorgem Muňozem, který celý projekt zaštiťuje, dále dne 26. 8. předala 1 460 rychlotestů pro obyvatele čtvrti La Victoria. Tato městská čtvrť je jednou ze součástí projektu, který uzavřelo velvyslanectví s Nadací Lima. Pomoc nadále bude pokračovat do čtvrtí jako je Rímac, Los Olivos, San Juan de Lurigancho a San Juan de Miraflores.