česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pokračuje humanitární pomoc České republiky Peru

ČR daruje Peru 400.000 roušek.

Vláda ČR 8. února 2021 schválila návrh Ministerstva zahraničních věcí ČR na pomoc Moldavsku a Peru v boji proti koronavirové pandemii. Ze svých zásob Česko daruje celkem 700 tisíc roušek, 100 tisíc kusů ochranných rukavic, ochranné obleky nebo 55 plicních ventilátorů. Humanitární pomoc neovlivní dostupnost ochranných prostředků či plicních ventilátorů v ČR.

Česká pomoc poputuje opakovaně také do Peru, které se v souvislosti s pandemií potýká s jednou z nejvyšších smrtností na světě. „Kromě koronaviru se země musí vypořádat také s miliony uprchlíků ze sousední Venezuely, která prochází humanitární krizí. Lidé tam nemají ani základní potraviny, a proto prchají mj. do Peru,“ okomentoval druhou část pomoci Petříček. Česko proto pošle do Peru na žádost tamní vlády 400 000 roušek. Dopravu si jihoamerická země zajistí sama.

Už v srpnu loňského roku Česko koupilo do Peru ochranné pomůcky, rychlotesty a potravinové balíčky v hodnotě 3,5 mil. korun. V listopadu mj. přispělo také na stavbu dětského hřiště v jedné z chudinských čtvrtí v Limě, a to 330 tisíci korunami.

Celý článek zde na webu MZV ČR.

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček

Humanitární pomoc

Humanitární pomoc