česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace knihy o životě kardinála Dominika Duky

Dne 23. 5. proběhla na Fakultě komunikačních věd, cestovního ruchu a psychologie limské Univerzity San Martín de Porres prezentace knihy o životě primase českého a arcibiskupa pražského kardinála Dominika Duky v období komunismu.

V rámci samostatné konference proběhla nad obsahem knihy a jejím přínosem pro pohled na novodobé dějiny ČR a střední a východní Evropy diskuze, které se zúčastnili předseda peruánské biskupské konference Mons. Salvador Piňeiro, doktor práv z peruánské katolické univerzity Carlos Blancas Bustamante, děkan hostitelské fakulty Dr. Johan Leuridan Huys a velvyslanec Pavel Bechný.

Jedná se o historicky první překlad významné knihy Duka Dominik: Tradice, která je výzvou do španělského jazyka.

Prezentace přispěla k prohloubení česko-peruánských vztahů v kulturní a duchovní oblasti a navázala na dřívější návštěvu kardinála Dominika Duky v Peru v roce 2012 a na cestu vedení peruánské biskupské konference do ČR v roce 2014.

Při prezentaci bylo přítomno více než 80 zástupců z místních kulturních, akademických a církevních kruhů. Prezentace se setkala s velmi pozitivní odezvou, přičemž o vydání knihy v Peru byla publikována celá řada článků:

1/ Blog překladatelky
2/ Peruánský deník La República
3/ Webová prezentace hostitelské univerzity
4/ Stránka o Peru

Galerie


Prezentace knihy o životě kardinála Dominika Duky