česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt ekonomické diplomacie PROPED napomáhá oživení incomingového cestovního ruchu z Peru

Sektor cestovního ruchu je velmi kompetitivní, musí být připraven na návrat k „běžnému“ režimu cestování. CzechTourism připravil poznávací pobyt 6 zástupců peruánských touroperátorů do České republiky. Jako projekt ekonomické diplomacie PROPED byla akce realizovaná spolu s Velvyslanectvím ČR v Limě.
 

Cestovní ruch patří k nejvíce postiženým oblastem ekonomiky. Omezení spojená s pandemií Covid-19 na něj těžce dopadla. Zároveň je sektorem velice kompetitivním a bez ohledu na aktuální situaci je třeba soustavně připomínat možnosti, které nabízí Česká republika. Agentura CzechTourism ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR připravuje již řadu let v rámci projektů ekonomické diplomacie PROPED poznávací pobyty zahraničních cestovních kanceláří, ve kterých představuje Českou republiku jako atraktivní turistickou destinaci.

Současná situace umožnila letos zorganizovat na konci dubna cestu 6 zástupců peruánských cestovních kanceláří. Během ní představily své služby 4 české agentury, v rámci kterých si delegace mohla prohlédnout Prahu, Plzeň a Český Krumlov, seznámit se s tradiční výrobou skla a piva nebo ochutnat českou gastronomii. Několik hotelů vyšší kategorie prezentovalo jak přímo úroveň svého ubytování, tak během workshopu konkrétní podmínky pro zahraniční hosty.

Představení České republiky naživo umožní peruánským cestovním kancelářím lépe popsat příležitosti, které nabízí zahraničním turistům a tím zvýšit jejich počet. Latinská Amerika a Peru mají zatím nevyužité možnosti.

 

Eva Tadlíková, rada, Velvyslanectví ČR v Limě

 

Foto

Foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto