česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Waro Tours
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Smart Guide s.r.o. nabídla turistům jinou možnost objevování peruánských pamětihodností

Česká firma Smart Guide s.r.o. ve spolupráci s radnicí Miraflores, Lima, 21. září 2022 slavnostně představila audioprůvodce pro archeologickou zónu Huaca Pucllana. Aplikace pro mobilní telefony usnadní turistům prohlídku jedné z nejvýznamnějších historických lokalit Limy.

 

Smart Guide s.r.o. působí na peruánském trhu 2 roky. Nabízí vytvoření audioprůvodce na míru. Aplikaci lze jednoduše nainstalovat do mobilního telefonu. Spolu s několika dalšími účastníky vyhrála národní soutěž Turismo Emprende 2020 – 2022, kterou vyhlásilo peruánské Ministerstvo zahraničního obchodu a cestovního ruchu. Tím získala další prostředky pro počáteční financování svých lokálních aktivit.

Dnes lze s pomocí aplikace navštívit více než 600 destinací po celém světě a absolvovat přes 800 tras. Dosud ji využilo přibližně 600 tisíc uživatelů.

Firma ve spolupráci s radnicí městské části Miraflores vytvořila audioprůvodce pro jednu z nejvýznamnějších historických lokalit Limy, archeologickou zónu Huaca Pucllana. Jedná se o ceremoniální centrum Kultury Lima, která dosáhla svého vrcholu v V. století. Je postavené z nepálených sušených cihel.

Produkt byl slavnostně představen zástupcem firmy Ignaciem Graňou. Ředitelka archeologické zóny Huaca Pucllana Micaela Álvarez Calmet v úvodním proslovu ocenila přínos aplikace pro návštěvníky. Akce se zúčastnila také Eva Tadlíková, rada Velvyslanectví ČR.

Společnost již před časem vytvořila audioprůvodce pro řadu dalších zajímavých míst v Limě a v Peru pak pro lokality jako Cusco, Ica, Machu Picchu, Ollantaytambo nebo Valle Sagrado. V jednání jsou audioprůvodce pro další destinace.

Pro Peru je cestovní ruch klíčovým sektorem, důležitým zdrojem příjmů. Vláda se snaží znovu přilákat do země zahraniční turisty a aplikace české firmy může být zajímavým doplňkem klasické nabídky služeb.

Eva Tadlíková, rada Velvyslanectví ČR v Limě

 

Waro Tours

Waro Tours

Waro Tours

Waro Tours