česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 Peru - aktuální informace pro vstup do Peru

Velvyslanectví ČR v Limě informuje veřejnost o podmínkách vstupu na území Peru v souvislosti s opatřeními proti šíření Covid-19.

 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Informace o podmínkách vycestování z ČR můžete najít na webu MZV ČR: 

https://www.mzv.cz/jnp/cz/newsletter.html - zde se lze zaregistrovat a dostávat aktuální zprávy na mail

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html - obecné aktuální informace k cestám do zahraničí


2. VSTUP NA ÚZEMÍ PERU:

Nouzový stav je v platnosti do 31. 10. 2020. Komerční lety byly povoleny od 5.10. 2020 do 11 destinací 7 států Jižní a Střední Ameriky, kam patří Guayaquil, La Paz, Quito, Bogota, Santa Cruz, Cali, Medellín, Panama, Asunción, Montevideo a Santiago de Chile v těchto zemích: v Kolumbii, Ekvádoru, Panamě, Paraguayi, Uruguayi, Bolívii a v Chile.

Komerční lety do Evropy a USA jsou nadále pozastaveny.

Fungují humanitární a repatriační lety z/do Peru - v omezené míře a pouze pro tyto specifické účely. Tyto lety není možné využívat pro turistické účely jak pro Peruánce, tak pro cizince.

Cestující, kteří opouštějí Peru, a ti, kteří vstupují do země, musí leteckým společnostem předložit negativní výsledek molekulárního testu Covid-19, který byl proveden nejméně 72 hodin před cestou. Takový diagnostický test je třeba předložit při nástupu cesty. Pokud je však zjištěna osoba s příznaky Covid-19, jako je horečka, bude zabráněno jejímu vstupu na letiště a bude okamžitě odeslána ke zdravotnímu klinickému vyšetření. Je třeba poznamenat, že personál letiště kontroluje zaznamenávání tělesné teploty cestujících u vchodů do terminálů.

Cestující rovněž musí do 72 hodin před cestou vyplnit online formulář „Elektronické zdravotní prohlášení a závazek izolovat nebo umístit cestujícího do karantény“, který je umístěn na webových stránkách Národní dozorčí rady pro Migrační záležitosti (https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/), jehož cílem je monitoring po skončení cesty zdravotnickými úřady.

Kromě toho, jak je obvyklé vzhledem ke zdravotní situaci, musí cestující během pobytu na letišti také udržovat sociální odstup, neustále používat masku a obličejový štít, dodržovat pravidla neustálé hygieny a vyhýbat se pojídání jídla nebo nápojů uvnitř letadel, stejně jako pohybu v něm.


3. DOPRAVA:

Částečně je obnovena vnitrostátní letecká doprava. Pozemní doprava mezi jednotlivými provinciemi v Peru je také postupně uvolňována. V případě nutnosti cestovat mezi provinciemi v Peru doporučujeme k aktuální situaci kontaktovat dopředu Velvyslanectví ČR v Limě na adrese: consulate_lima@mzv.cz, neboť pro některé regiony existuje lokální karanténa.


4. OPATŘENÍ:

Vláda Peruánské republiky vydala na konci září nový mimořádný zákonný předpis, kterým po několikáté v řadě prodloužila mimořádný nouzový stav v zemi, tentokrát do 31.10. 2020. Hranice se postupně otevírají pro leteckou dopravu (viz „Vstup na území Peru“).

V Peru nadále platí:

- noční zákaz vycházení od 23h – 04h

- zákaz používání soukromých aut každou neděli

- platí zákaz jakýchkoliv skupinových aktivit, návštěv u příbuzných, rodinných oslav, církevních slavností a jiných společenských a kulturních aktivit 

- karanténa nadále pokračuje v nejvíce zasažených regionech: Apurímac, Abancay, Ayacucho, Huamanga, Huánuco

- nadále zůstává zakázán omezen pohyb mezi provinciemi, především do zmíněných nejvíce zasažených regionů

- školy zůstávají uzavřeny


5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Veškeré vládní informace ke Covid-19 v Peru lze nalézt na webové stránce:

https://www.gob.pe/institucion/pcm/informes-publicaciones/686959-acciones-del-gobierno-frente-al-covid-19-15-06-2020