česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lukáš Liber
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizujeme: NEBEZPEČÍ V EKVÁDORU TRVÁ - Nejsilněji zasaženy jsou města QUITO a CUENCA

Velvyslanectví ČR v Limě upozorňuje na silné a násilné protesty a nepokoje ve velkých ekvádorských městech a jejich okolí. Aktuálně se nedoporučuje cestovat do Ekvádoru a speciálně do hl. m. QUITA a města CUENCA

Dne 25. 6. 2022 byl zrušen nouzový stav ve všech ekvádorských provinciích. Toto rozhodnutí presidenta G. Lassa NEZNAČÍ zlepšení situace. Aktuálně se důrazně nedoporučuje do Ekvádoru cestovat, pakliže se nejedná o neodkladnou nebo urgentní cestu. Situace v zemi není bezpečná. Nejvíce vypjatá situace je nyní ve městech QUITO a CUENCA.

ZÚ Lima vyzývá všechny cestovatele, aby se zaregistrovali do aplikace Dobrovolné registrace občanů cestujících do zahraničí – DROZD. V případě akutní nouze nebo přímého nebezpečí v Ekvádoru mohou cestovatelé kontaktovat pohotovostní linku velvyslanectví ČR v Limě (Peru): +51 998 736 567. 

V zájmu ochrany integrity zahraničních návštěvníků a poskytovatelů služeb ekvádorské Ministerstvo pro cestovní ruch vydalo především turistům k dispozici zvláštní formulář, kde se všichni mohou zaregistrovat: https://form.jotform.com/221656023546049.

Díky tomuto registru bude možné přesněji zjistit aktuální polohu a situaci zahraničních návštěvníků, a to výhradně proto, aby zmíněné Ministerstvo mohlo zajistit nezbytnou logistiku k jejich přepravě zpět do svých destinací, příp. na Galapágy.


Ekvádorské Ministerstvo pro cestovní ruch se obrací na cestovní kanceláře, průvodce a turisty obecně s výzvou, aby zůstali ve svých současných lokalitách a nepřemisťovali se do jiných destinací, což by mohlo ohrozit jejich bezpečnost. Doporučuje turistům pohyb pouze v případě, že jsou splněna odpovídající bezpečnostní opatření, která Ministerstvo cestovního ruchu údajně neustále sleduje.