česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vláda Peru prodloužila nouzový stav do 30. 11. a došlo k otevření Machu Picchu pro turisty

Situace v Peru kvůli pandemii Covid-19 je nadále vážná. Očekává se druhá vlna. Vláda Peru prodloužila nouzový stav do 30. 11. Otevírají se však postupně turistické atrakce.  

Platná opatření vyhlášená peruánskou vládou:  

- Prodloužen nouzový stav do 30. 11.    

- Povinné nošení roušek na veřejnosti a zachovávání sociálního odstupu na 1,5 metru. 

- Celostátní zákaz vycházení denně od 23 do 04 hod. 

- Nadále jsou zakázány jakékoli skupinové aktivity, návštěvy, rodinné i jiné oslavy, církevní slavnosti, společenské, kulturní či jiné akce. 

- Školy zůstávají zavřené a studenti se učí z domova. 

- Restaurace od 1. 10. jsou otevřené s 50% kapacitou a některé již do 22:00 h (zákaz vycházení od 23 h). Otevřena jsou nákupní centra, banky, obchody, parky a jsou rovněž povoleny aktivity v zábavních parcích. S omezeními se otevírají i některá sportoviště.

 

Dochází k postupnému otevírání turismu a spouštění mezinárodních letů (vnitrostátní již fungují).

Dne 2. 11. 2020 došlo po 8 měsících k otevření památky Machu Picchu pro turisty. Postupně se otevírají i další turistické atrakce. Rovněž došlo k otevření dalších 25 destinací pro mezinárodní lety: Los Angeles, New York, Miami, Orlando, Houston, Mexico City, Cuba, La Habana, Montego Bay, Punta Cana, Cartagena a San José, Toronto, Río de Janeiro, Sao Paulo, Brasilia, Foz de Iguazú, Porto Alegre, Buenos Aires, Rosario, Mendoza, Córdoba, Tucumán a San Salvador.  

Tyto nové letecké destinace se přidávají k těm, které jsou otevřeny již od 5. 10.: Quito, Guayaquil, La Paz, Santa Cruz, Bogotá, Cali, Medellín, Ciudad de Panamá, Asunción, Montevideo a Santiago de Chile.  

 

Komerční lety do Evropy obnoveny prozatím nejsou, ale fungují humanitární a repatriační lety z/do Peru. Zájemce o repatriaci do ČR žádáme, aby kontaktovali přímo leteckou společnost KLM, na jejichž stránkách je možné zakoupit letenky.

 

Žádáme české občany na území Peru o dodržování všech uvedených opatření vyhlášených peruánskou vládou.

Děkujeme.