česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Limě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

30. výročí Sametové revoluce a pádu komunistického režimu v Československu

Za účelem připomenutí 30. výročí Sametové revoluce a pádu komunistického režimu v Československu velvyslanectví ČR v Lime uspořádalo sérii prezentačních a kulturních akcí a pozvalo zvláštního hosta z ČR, přímého účastníka revoluce, poslance Parlamentu ČR a zakladatele Ústavu pro studium totalitních režimů, PhDr. Pavla Žáčka, Ph.D.

Mezi tyto akce patřilo:

v PERU: živý rozhovor v peruánské TV "Canal N Noticias", přednáška Papežské katolické univerzitě Peru, přijetí státním tajemníkem MZV Peru Manuelem Talaverou, výstava fotek k Sametové revoluci a proslov u příležitosti recepce ke státnímu svátku ČR v Peru.

v EKVÁDORU: přednáška na Univerzitě San Francisco de Quito, přijetí předsedou Parlamentu Ekvádoru Césarem Litardo, přijetí náměstkem ministra zahraničních věcí a lidské mobility Cristianem Espinozou, jednání s velvyslankyní EU v Quitu Marianne Vansteen.

Jelikož i nově jmenovaný velvyslanec Michal Sedláček je přímým účastníkem revoluce, na všech vystoupeních pana poslance doprovodil a doplnil ho o své zkušenosti, a ambasáda tak nabídla širokému publiku v Peru i Ekvádoru mimořádnou možnost vyslechnout osobní svědectví bývalých studentů této významné události naší země.

Setkání s předsedou Národního shromáždění Ekvádoru

Setkání s předsedou Národního shromáždění Ekvádoru

Univerzita San Francisco de Quito

Univerzita San Francisco de Quito

Jednání s velvyslankyní EU v Quitu

Jednání s velvyslankyní EU v Quitu