português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Odhalení pamětní desky Sokola

Ve městě Mindelo na kapverdském ostrově Sao Vicente proběhlo dne 18. 9. 2015 slavnostní odhalení pamětní desky na počest hnutí kapverdských Sokolů inspirovaných Českou obcí sokolskou. Současně v rámci divadelního festivalu vystoupilo ve dnech 18. – 22. 9. 2015 loutkokové divadlo Teatro Truhla.

Dne 18.9.2015 proběhlo v kapverdském Mindelu slavnostní odhalení pamětní desky na počest hnutí kapverdských Sokolů inspirovaných Českou obcí sokolskou. Kapverská sokolská organizace vznikla v roce 1932 a byla jednou z prvních občanských iniciativ, která svou bohatou činností předjímala hnutí za svobodu kapverdského národa. Za Českou republiku se   slavnostního aktu zúčastnil velvyslanec České republiky v Portugalsku a na Kapverdách Stanislav Kázecký, starostka České obce sokolské Hana Moučková, profesor Jan Klíma z Univerzity Hradec Králové, honorární konzul ČR na Kapverdách Valdmiro Segredo a honorární konuzul KR v České republice Vladimír Trkal.

V  rámci propagace České republiky v Kapverdské republice a v Portugalsku se Velvyslanectví České republiky v Lisabonu podílelo na organizaci vystoupení loutkového divadla TeatroTruhla ve dnech 18. – 22. 9. 2015 na mezinárodním divadelním festivalu MINDELACT ve městě Mindelu a vystoupení Truhly v Lisabonu dne 23. 9. 2015. Na Kapverdách divadlo v rámci festivalu odehrálo dvě představení pro veřejnost a pro školy a pro děti uskutečnilo také loutkařskou dílnu a v  Lisabonu na své zpáteční cestě do České republiky zahraje dne 23. 9. 2015 v místním Muzeu loutky představení pro žáky základních škol.

Odhaleni pamětní desky Sokola za přítomnosti velvyslance ČR Stanislava Kázeckého, starostky České obce sokolské Hany Moučkové a starosty Mindelo Augusta Nevese.

Odhaleni pamětní desky Sokola za přítomnosti velvyslance ČR Stanislava Kázeckého, starostky České obce sokolské Hany Moučkové a starosty Mindelo Augusta Nevese.