português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kapverdský prezident navštívil Českou republiku

V červnu roku 2016 navštívil Českou republiku prezident Kapverdské republiky Jorge Carlos de Almeida Fonseca. Na Univerzitě Hradec Králové obdržel ocenění za dlohodobou podporu vzájemných vztahů mezi oběma národy. V rámci své návštěvy se také setkal s místopředsedou senátu Dr. Přemyslem Sobotkou a s občany Kapverdských ostrovů, kteří žijí v České republice.

Dne 21. 6. převzal prezident Kapverdských ostrovů Medaili rektora Univerzity Hradec Králové jako ocenění za jeho práci státníka, akademika, spisovatele a demokrata a také za jeho zásluhy v oblasti prohlubování vzájemných vztahů mezi Filozofickou fakultou této české univerzity a kapverdskou Univerzitou Jeana Piageta v Praii. V rámci jejich spolupráce již osm českých studentů vycestovalo na Kapverdské ostrovy a jeden kapverdský student absolvoval akademický rok v Hradci Králové.

Kapverdský prezident se setkal také s místopředsedou senátu Dr. Přemyslem Sobotkou. Předmětem jejich jednání byla spolupráce mezi Kapverdskými ostrovy a Českou republikou, například v oblasti vysokoškolského vzdělávání, zemědělství, životního prostředí a politických vztahů. 

Během prezidentovy návštěvy se na Konzulátu Kapverdské republiky v Praze uskutečnilo setkání hlavy státu se skupinou kapverdských občanů, kteří  žijí v České republice.