português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Frantisek Fleisman
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých pivních značek na portugalském trhu

Velvyslanectví České republiky v Lisabonu uspořádalo dne 11. 5. 2018 v rámci projektů ekonomické diplomacie prezentaci českých pivních značek. Zástupci distributorů potenciálním obchodním kontaktům prezentovali značky, které se již snaží prosadit na portugalské pivní scéně. Pilsner Urquell, Kozel, Budvar, Staropramen a Celii však měla možnost ochutnat i široká veřejnost na paralelně organizované Slavnosti českého piva v Cascais.
 

Portugalský pivní trh, který dlouho ovládaly dvě domácí značky Sagres a Super Bock, prochází v současné době dynamickou proměnou. Domácí spotřebitelé i turisté mají zájem o nové chutě, ať již se jedná pivo z minipivovarů či od zahraničních výrobců. Šanci proniknout na trh cítí i české pivovary. Již nějakou dobu jsou v Portugalsku přítomny Budvar, Staropramen a bezlepkové pivo Celia, od roku 2017 pak postupně pronikají i značky Pilsner Urquell a Kozel.

Za účelem podpory jejich pronikání na portugalský trh i posílení značky českého piva obecně se v Hotelu Baia v Cascais uskutečnila prezentace, kde před publikem složeným z možných obchodních parterů a odborné veřejnosti vystoupili zástupci distributorů. Prezentaci zahájil František Fleišman, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví České republiky v Lisabonu, který hovořil mimo jiné o tradici a významu pivovarnictví v České republice. „Pro Českou republiku je pivo nejenom důležitým vývozním artiklem, ale i součástí obecné kultury, proto je velvyslanectví připraveno značku české pivo vždy podporovat“, uvedl diplomat dočasně zastupující nepřítomného velvyslance Petra Šelepu.

Následně byly představeny jednotlivé značky. Pilsner Urquell a Velkopopovického Kozla uvedl zástupce distributora JustDrinks, Staropramen společnosti DCNBeers, prezentace Budvaru byla od španělské společnosti Masoliver a o bezlepkovém pivu Celia od pivovaru Žatec hovořil jednatel společnosti Kevago. Celou akci uzavřela individuální jednání mezi účastníky, jimž nechyběla ani možnost ochutnávek některých piv.

Na obchodní prezentaci odpoledne navázaly Slavnosti českého piva v Cascais, kde měla příležitost ochutnat a poznat všechny výše uvedené značky i široká veřejnost. Během víkendu navštívily městské tržiště stovky lidí, kteří měli možnost ochutnat nejen české pivo, ale i si poslechnout naživo tradiční jihočeskou dudáckou muziku a prohlédnout výstavu o českém pivu „Vyvalte sudy“. Pro většinu z nich se jednalo o první setkání s českým pivem a dle reakcí o setkání velmi pozitivní. Zvláštní pozornost budily zejména bezlepkové a organické pivo Celia a černé pivo Kozel.

František Fleišman, vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví České republiky v Lisabonu

Galerie


Pivo Baia