português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu - kontakty

Konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu
Rua Pêro de Alenquer, 14
1400-294 Lisboa

Tel.: +351-213010487
Fax: +351-213010629
E-mail: consulate_lisbon@mzv.cz

Na velvyslanectví se dostanete autobusem číslo 714 (zastávka R. Pero Alenquer).

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ V DŮSLEDKU PANDEMICKÉ SITUACE: 

S PLATNOSTÍ OD 25. 1. 2021 AŽ DO ODVOLÁNÍ JE VELVYSLANECTVÍ ČR V LISABONU ZCELA UZAVŘENO PRO VEŘEJNOST. ČEŠTÍ OBČANÉ, KTEŘÍ SE OCITNOU V NOUZOVÉ SITUACI VYŽADUJÍCÍ OKAMŽITOU ASISTENCI, SE MOHOU OBRÁTIT NA NEPŘETRŽITOU POHOTOVOSTNÍ TELEFONNÍ LINKU NÍŽE.

Upozornění pro žadatele o udělení víza

V důsledku regionalizace vízové agendy uvnitř schengenského prostoru Velvyslanectví ČR v Lisabonu nemá vízový úsek, a proto nepřijímá žádné žádosti o udělení víz ke vstupu a pobytu v České republice.

S platností od 15. února 2020 lze tyto žádosti o udělení víza lze podat na vízovém úseku Velvyslanectví ČR ve VídniFungování konzulárního úseku:

Pro legalizaci dokumentů, podávání žádostí o matriční doklady či cestovní pasy ČR i pro všechny další konzulární úkony vyžadující přítomnost konzula je nezbytné předem sjednat termín přijetí na tel.  +351 213 001 010, případně na e-mailu consulate_lisbon@mzv.cz (nutno vyčkat na potvrzení termínu). Konzulární poplatky nelze hradit platební kartou.

Při jednání v prostorách konzulárního oddělení je nutno v souladu s hygienicko- epidemiologickými opatřeními  používat  roušku pro zakrytí úst a nosu a jednorázové rukavice. Do prostor konzulárního oddělení lze vstupovat pouze na vyzvání prostřednictvím zvonku s audiozařízením u vstupu na Velvyslanectví, resp. se řídit pokyny pracovníků konzulárního oddělení. Každý žadatel je povinen si po příchodu do čekárny konzulárního oddělení vydezinfikovat ruce dezinfekčním prostředkem, který je k dispozici na místě.

Občané ČR, kteří se ocitli v nouzi, se mohou obracet na konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu po celou pracovní dobu velvyslanectví, tj. ve všední dny od 8.00 do 16.30.

Mimo pracovní dobu je pro občany ČR v nouzi určen pohotovostní mobilní telefon +351 919 319 422. Tento telefon je určen výhradně pro neodkladné případy nouze.

 

Informace o honorárních konzulátech v působnosti Velvyslanectví ČR v Lisabonu.