česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika přispěla na zmírnění následků občanské války v Bosně a Hercegovině

Dne 12. 12. 2016 podepsali velvyslankyně České republiky ve Slovinské republice paní Věra Zemanová spolu s ředitelem mezinárodního fondu ITF Enhancing Human Security panem Damjanem Bergantem dohodu o porozumění, která upravuje podmínky využití českého dobrovolného příspěvku pro ITF ve výši 250 tisíc Kč.
 

Český dar bude využit na odminování a technický průzkum ve dvou oblastech na území Bosny a Hercegoviny o celkové rozloze 7.888 m2. Poblíž obce Šekovići se práce soustředí na odminování, u obce Kalesija budou finanční prostředky využity na technický průzkum oblasti před samotnými odminovacími pracemi.

Česká republika je jednou ze zemí, která od roku 1998 dlouhodobě finančně na činnost této humanitární organizace přispívá a napomáhá tím vyrovnat se s následky občanské války na území Bosny a Hercegoviny. Mezi donory ITF patří, kromě České republiky, USA, Kanada, Japonsko, Německo, Irsko, Slovinsko, Jižní Korea a některé mezinárodní a nevládní organizace.

Mezinárodní fond pro odminování – ITF Enhancing Human Security je humanitární nezisková organizace se sídlem ve Slovinsku. Její činnost je zaměřena především na území západního Balkánu, pomáhá však také v dalších krizových oblastech současného světa.