česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na mezinárodním veletrhu MEDICAL ve Slovinsku

Ve dnech 14. – 16. dubna 2016 se ve slovinském městě Gornja Radgona konal 1. mezinárodní veletrh zdravotních pomůcek, farmacie, alternativní medicíny a zdravého životního stylu MEDICAL, na kterém se ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Lublani představili čeští výrobci zdravotního vybavení ve formě společné veletržní účasti.
 

Prezentace českých podniků na historicky prvním mezinárodním veletrhu tohoto druhu ve Slovinsku byla zajištěna díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí České republiky prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie (PROPED), který byl realizován ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Lublani a Asociace výrobců a dodavatelů zdravotních prostředků ČR (AVZDP). Početnou členskou základnu AVDZP na českém veletržním stánku  o celkové ploše 50 m² reprezentovaly společnosti Aries a.s., AUDY s.r.o., MEDIN a.s. a NanoTrade s.r.o.

Ke zvýraznění české účasti na veletrhu přispěla nepochybně i skutečnost, že se Česká republika stala jeho generálním zahraničním partnerem. Hlavními řečníky během slavnostního zahájení veletrhu se proto stali, vedle slovinských partnerů reprezentovaných náměstkyní slovinské ministryně zdravotnictví paní Niny Pirnat, šéfa veletrhu pana Janeze  Erjavce,  starosty města Gornja Radgona pana Stanislava Rojka, velvyslankyně České republiky ve Slovinsku paní Věra Zemanová a náměstek českého ministra zdravotnictví pan Radek Policar. Zatímco velvyslankyně Zemanová se ve svém projevu zaměřila na představení makroekonomických parametrů stále rostoucí obchodní výměny mezi Slovinskem a Českou republikou, náměstek Policar vyzdvihl špičkovou kvalitu českých zdravotních produktů a vysokou úroveň služeb českého zdravotního sektoru.

Cílem české účasti na veletrhu bylo zejména zvýšení exportního potenciálu českých výrobců zdravotnických pomůcek ve Slovinsku a navazování nových obchodních styků. Na dosažení tohoto cíle se aktivně podílelo Velvyslanectví České republiky v Lublani. Kromě participace na přípravě a organizaci české účasti na veletrhu s předstihem oslovilo slovinské obchodní partnery českých firem pro setkání B2B,  organizovalo doprovodné akce pro byznys partnery, jakož i recepci, kterou přítomní hosté využili k méně formální diskuzi a výměně zkušeností.

Galerie


veletrh