česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obdivuhodný start společnosti NanoTrade s.r.o. na slovinském trhu

Česká společnost NanoTrade s.r.o., která se zabývá vývojem a výrobou v oblasti nanotechnologií, zaznamenala nebývale rychlou expanzi na slovinském trhu za podpory Velvyslanectví ČR v Lublani a ve velmi krátkém období navázala obchodní spolupráci ve všech svých výrobních segmentech.
 

Po účasti na mezinárodním zdravotnickém veletrhu MEDICAL, který se konal letos v dubnu ve slovinském městě Gornja Radgona jako projekt ekonomické diplomacie, se české společnosti NanoTrade s.r.o. podařilo rozšířit aktivity na slovinském trhu ve všech svých výrobních programech během pouhých čtyř měsíců. NanoTrade je jednou z nejstarších českých firem v oboru nanotechnologií a její výrobní program tvoří několik odlišných segmentů.

 

Krátce po veletrhu MEDICAL získala česká společnost slovinského obchodního partnera IN-FIT MEDICO d.o.o. pro segment funkčního oblečení nanosilver®. V červenci byla podpsána smlouva pro distribuci veterinárních přípravků TraumaPet® Ag pro země Středního východu a Jižní Ameriky, kterou bude zajišťovat slovinská společnost BTL marketing d.o.o. V současnosti probíhají jednání s dalšími subjekty o možné spolupráci a uplatnění nanotechnologií na slovinském trhu.

 

Reprezentační prostory Velvyslanectví ČR v Lublani se staly součástí pilotního projektu vytváření tzv. čistých prostor (Clean Rooms) a byly jako vůbec první místo ve Slovinsku ošetřeny fotokatalytickým nátěrem. Místnost má nyní vysoký standard čistého prostředí, jelikož nanonátěr funguje jako čistička vzduchu, přičemž chrání prostor před plísněmi, viry, bakteriemi, pachy nebo těkavými látkami a odpuzuje nečistoty. Tato moderní technologie nadchla také jeden z nejprestižnějších hotelů v centru Lublaně, Grand Hotel Union, který identifikoval zajímavou příležitost, jak přilákat hosty s alergiemi či dýchacími problémy. Luxusní lublaňský hotel aplikoval nejen fotokatalytický nátěr, ale využil také další nanotechnologické materiály z produkce firmy NanoTrade, čímž získal čisté prostory v hotelovém wellness centru a hypoalergenní pokoj.

 

Dagmar Šober, Ekonomicko-obchodní oddělení, Velvyslanectví ČR v Lublani

Zdroj: Archiv společnosti NanoTrade
 

Galerie


nanotrade