česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní on-line konference o apiterapii pro děti

Ve dnech 22. - 24. října 2021 proběhla z iniciativy Slovinského svazu včelařů, světového včelařského sdružení Apomondia a spolupracujících slovinských i zahraničních nevládních organizací virtuální konference o apiterapii u dětí s názvem Apiterapie pro děti - včely, děti a zdraví. Úvodní slovo na konferenci přednesl také velvyslanec Juraj Chmiel.
 

Mezinárodní on-line konference o apiterapii byla věnovaná dětem z celého světa, jakož i odkazu dr. Filipa Terče, lékaře českého původu, který je považován za zakladatele moderní apiterapie, alternativního přístupu, kdy jsou v procesu léčby využívány včely a včelí produkty. Den Terčových narozenin - 30. březen - se od roku 2006 slaví jako Světový den apiterapie.

Velvyslanec J. Chmiel v úvodní zdravici připomněl tohoto českého rodáka, který žil a působil ve slovinském městě Maribor, dlouhou tradici včelařství v České republice, ke které přispěl také první československý prezident T.G. Masaryk a slovinský architekt J. Plečnik. Celý projev můžete shlédnout zde.