česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva předsedy vlády Slovinské republiky pana Miro Cerara v České republice

Ve dnech 22. – 24. ledna 2017 se na základě pozvání předsedy vlády ČR p. Bohuslava Sobotky uskutečnila  reciproční oficiální návštěva předsedy vlády Slovinské republiky p. Miro Cerara v České republice.
 

Během návštěvy oba premiéři jednali o prohlubování vzájemných vztahů ČR a Slovinska zejména v oblasti obchodu, investic a ekonomické spolupráce. Během jednání se rovněž věnovali česko-slovinské kulturní spolupráci, aktuální situaci v Evropské unii a spolupráci zemí Visegrádské skupiny a Slovinska. Společně zahájili Česko-slovinské digitální byznys fórum.

Premiér Cerar byl v rámci oficiálního programu přijat prezidentem České republiky p. Milošem Zemanem, předsedou Senátu PČR p. Milanem Štěchem a během pracovního oběda jednal s místopředsedou vlády ČR a ministrem financí p. Andrejem Babišem. Premiér Cerar s delegací rovněž navštívil Knihovnu Václava Havla a v Praze 3 kostel Nejsvětějšího srdce páně, který postavil Josip Plečnik.

Stěžejní program návštěvy probíhal dne 23. ledna, v den 145. výročí narození významného slovinského architekta Josipa Plečnika, který se v 1. pol. 20. století podílel na utváření podoby Pražského hradu i města Lublaně.

Návštěva potvrdila vysokou úroveň a dynamiku vzájemných bilaterálních vztahů i možnosti rozvoje a prohlubování spolupráce v budoucnosti. Více viz:

https://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=152772&tmplid=764

https://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=152781&tmplid=764

http://www.vaclavhavel-library.org/
http://www.senat.cz/cinnost/galerie.php?aid=20039

http://www.praha3.cz/radnicni-noviny/zpravy

http://www.vlada.si/predsednik_vlade/sporocila_za_javnost/a/predsednik_vlade_na_uradnem_obisku_ceske_republike_698/

Autor fotografií:  Mgr. Jan Nechvátal, Úřad vlády České republiky