česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kancelář prezidentky Slovinské republiky
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěvy českého velvyslance Juraje Chmiela na rozloučenou

Velvyslanec České republiky v Lublani J.E. Juraj Chmiel, který ve Slovinské republice působil od roku 2019, se vrací do své vlasti. Při příležitosti ukončení jeho diplomatické mise v Lublani se setkal se státníky a zástupci vlády Slovinské republiky.
 

Velvyslanec Juraj Chmiel se osobně rozloučil s prezidentkou Slovinské republiky Natašou Pirc Musar, s předsedkyní Národního shromáždění Urškou Klakočar Zupančič, s předsedou Národní rady Slovinské republiky Markem Lotričem, s Igorem Mallym, státním tajemníkem Úřadu předsedy vlády Slovinské republiky a s Markem Štucinem státním tajemníkem pro evropské záležitosti, mezinárodní právo a ochranu zájmů z Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí.

Všichni se shodli na tom, že bilaterální spolupráce mezi oběma zeměmi je vynikající a přátelská. Obě země zaujímají konstruktivní přístup k řešení problémů v regionu, EU a jejím sousedství. Hospodářské vztahy se vyvíjí  přes aktuální globální problémy pozitivně a do budoucna je stále mnoho otevřených příležitostí. Zdůraznili také význam velvyslancova úsilí o prohloubení  bilaterálních vztahů jak v oblasti kultury, tak ekonomiky.

Na závěr poděkovali velvyslanci Chmielovi za veškerou podporu, pomoc a rychlou reakce na devastující povodně, které v srpnu zasáhly velkou část Slovinska a za spolupráci a pomoc v době pandemie.

Velvyslanec pokračuje v neformálních rozlučkách v regionech Slovinska.

Fotografie z oficiálních rozlučkových návštěv naleznete v galerii.

Galerie


Oficiální návštěvy českého velvyslance Juraja Chmiela na rozloučenou