česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Nebojsa Tejic, STA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér Andrej Babiš se zúčastnil Bledského fóra

Premiér ČR Andrej Babiš se ve středu 1. září 2021 zúčastnil panelové diskuse na Bledském strategickém fóru, kde diskutoval s lídry Evropy a EU na téma budoucnosti Evropy, dalším rozšiřování EU a migraci. Tato témata patří také k prioritám současného předsednictví Slovinska v Radě EU.
 

Tématem letošního 16. ročníku Bledského strategického fóra 2021 (BSF) bylo zaměřením na budoucnost Evropy. Hlavní panelovou diskusi evropských hlav států a vysokých představitelů EU moderoval politický analytik Marko Balažic. Byla věnována klíčovým tématům, jakými jsou rizika a příležitosti pro budoucnost Evropy, včetně dalšího rozšíření EU. Zdůraznili nezbytnost posílení odolnosti EU a lepší připravenost na budoucí krize.

Diskuse lídrů se zaměřila též na téma migrace a rozšíření EU, konkrétně o země západního Balkánu, jejichž geografická pozice je strategická zejména z hlediska evropské bezpečnosti. V současné chvíli je podle řady z nich kritická chvíle, protože kvůli dění v Afghánistánu do Evropy bude směřovat migrační vlna s vidinou lepších životních podmínek.

Později na podobná témata hovořili bývalí prezidenti, premiéři, zástupci think-tanků, europoslanci a další osobnosti.

Galerie


PM Andrej Babis at BSF 2021